İstanbul 2 Şubesi
773 | | | 26-12-2017
Taşeron İçin MEB'e Çağrı
Rıfat Kavak

      Olağanüstü hal kapsamında ki 696 sayılı KHK'ya göre taşeron işçilerin, sürekli işçi kadrosuna geçebilmesine imkan sağlandı. 2 ocak 2018 tarihi itibariyle başvurular başlayacak. Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen olarak bir çok kez taşeron işçiler ve 4-c liler için hükumete çağrıda bulunmuştuk. Kurum idari kurullarında gündeme getirdiğimiz konunun sonuca ulaşması, emeğe saygı ve iş güvencesi nedeniyle emek örgütü olarak bizleri mutlu etmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ancak 450 bin kişi ve hemen hemen tüm bakanlıkların hizmet alımı çerçevesinde düzenlemeden faydalanıyor iken MEB'in bu düzenlemenin dışında kalması şaşırtıcıdır. 
MEB'e çağrımızdır. 
      Okulların kangreni olmuş maddi kaynak meselesinin çözümü hizmetli, güvenlik görevlisi, memur gibi çalışanları taşeron düzenlemesine dahil edilmesidir. Okulların ve yöneticilerin performansını ve velilerden maddi destek isteği itibarını da olumsuz olarak etkilemektedir. iki personel çalıştıran bir okulun hizmet alımı çerçevesin de 60 bin tl gideri olmaktadır. Okul aile birliklerine binbir güçlükle tüm ihtiyaçlar için yapılan bağışlar personel giderlerine gitmektedir. Hatta bir çok okul hizmet aldığı firmaya borçlu olmakta, okul yöneticileri de maddi kaynak arayışı nedeniyle soruşturma geçirmektedir. En azından bir okulda sigortalı 3 yıl çalışmış personelin düzenlemenin içinde olması sağlanmalıdır. 
MEB' e çağrıda bulunuyoruz. 
      Geçmiş yıllara oranla eğitime desteği daha fazla görsekte yeterli olmadığını bilmenizi isteriz. Eğitimin, eğitimcinin ve okulların performansını mı artırmak istiyorsunuz? Bu yükü üzerimizden al, sadece çocuklarımıza ve eğitime yoğunlaşalım. Doğal olarak performans artacaktır. 
Mükemmel beklentilerin var ise mükemmel ortamlar hazırla. 

Önceki Yazılar


Öğretmenler Gününü Kutlayamam

Tüm Yazılar
1 Taşeron İçin MEB'e Çağrı
2 Öğretmenler Gününü Kutlayamam
3 PİSA Direktörü Söyleyince Evet ; Biz Söyleyince Hayır